Obrázek

Makalu4

Jednoduše a bezpečně... Křídlo kategorie EN B vhodné pro začínající a rekreační piloty.

Makalu4 je vše o čem jste snili v EN B kategorii. Je supr stabilní, odpouští chyby, má krásný handling  a přináší pěknou porci výkonu a zábavy.

Pro koho je určené?

Naší primární cílovou skupinou jsou tzv. víkendoví nadšenci, kteří se po delší létací pauze cítí možná trochu „vyšlí ze cviku“ – díky Makalu4 se Vám nebude zdát, že letíte věčnost a let si plně vychutnáte!
Toto křídlo se také skvěle hodí pro začátečníky, kteří jsou právě po kurzu, a dále ho mohou využít i některé paraglidingové školy - díky použitému materiálu se Makalu může pochlubit větší odolností vůči mechanickému poškození a delší životností.
To však neznamená, že se s Makalu nedají létat dlouhé cross-country přelety – výkon mu rozhodně nechybí. Rádi bychom vyzdvihli jeho vysokou rychlost a příjemné chování za letu. Jestliže patříte k těm pilotům, kteří se s obrovským vzrušením rádi vrhají do živé jarní termiky, tohle je kluzák přesně přímo pro Vás!

V bodech

  • Skvělé chování při startu - startuje prakticky sám, bez nežádoucího předstřelu
  • 3D-balooning - zajišťuje přesný tvar profilu a zlepšuje výkon
  • neuvěřitelně nízká spotřeba šnůr
  • Náběžná hrana ASS pro pervektní tuhost, životnost náběžné hrany a snadnější balení
  • Skvělé koncové pnutí díky BTS - stejné upevňovací systemy jako u výkonnějších UP křídel
  • Vyskoký Trim aTop speed
  • Skvělé vlastnosti ve stoupání
  • Harmonický plný tvar a zakřivení

Start Makalu
Poté co uchopíte do rukou A popruhy a jemně je přitáhnete, poznáte, že tohle není v žádném případě křídlo, se kterým byste se při startu nadřeli - Makalu se klidně, předvídatelně odlepí od země a spolehlivě Vám vyklouzne nad hlavu, kde zůstane, dokud mu nedáte pokyn, aby se rozletělo. Stačí pár kroků vpřed a můžete vyjít vstříc novým zážitkům. Buďte si jistí, že s tímhle křídlem si užijete spoustu zábavy, bez žádných nepříjemných překvapení.

Konstrukce
Zatímco Makalu je plně vybavené křídlo disponující mimořádnou odolností, jaká se jen dá od UP očekávat, snažili jsme se také snížit jeho váhu (oproti jeho předchůdci) přibližně o kilo ve všech velikostech. Toho bylo dosaženo především díky nové vychytralé konstrukci vrchlíku, která z něj udělala takovou neúplnou „třílajnu“ zvedající se ve stoupácích ještě příjemněji než srovnatelná křídla se čtyřmi řadami šňůr. Zredukování počtu řad popruhů také značně přispělo ke zvýšení výkonu, což doufáme zaznamenáte hned jakmile budete mít možnost srovnat tento kluzák s jiným křídlem své kategorie.

Je dostupný ve velikostech XS, S, M a L. Kompletní vzletová hmotnost se pohybuje mezi 55 – 130 kg.

Součástí balení je:
Kluzák, ergonomický batoh, vnitřní pytel, kompresní pásku, podrobný manuál, UP dárek a UP samolepku

Zažijte úžasné zážitky s novým křídlem od UP!


Podrobnější info naleznete na webu UP-paragliders.com


Bezpečnost

Technické parametry

Makalu³

Foto a video

Foto & video

Makalu³

TOPlist