Obrázek

Servis & Technické kontroly

Uplynula platnost TP nebo se něco nepovedlo?

Servisní služby:


  • záruční i pozáruční servis
  • technické kontroly
  • vystavení a prodloužení technického průkazu
  • balení záložních padáků
  • opravy

UP a technické kontroly


Chcete si zakoupit kluzák od UP-international a bojíte se složitých a drahých technických kontrol? Tak se nebojte. Pro to abychom mohli paraglidingové křídla značky UP dovážet do České Republiky musíme tento servis zajistit. Technické prohlídky zajišťuje škola GOparagliding ve spolupráci s konstruktérem UP a inspektorem techniky Františkem Pavlouškem, takže je zajištěn kvalifikovaný dohled nad stavem vašeho křídla.

Prohlídky padákových kluzáků jsou určeny předpisy LAA ČR. U nově zakoupeného padáku je platnost technického průkazu na 2 roky, nálet 150 hodin, nebo 100 startů. Po uplynutí této doby je nutná první menší kontrola stavu vašeho křídla a prodloužení platnosti technického průkazu. Platnost průkazu se poté vydává vždy na jeden rok. Po třetím roce používání se na křídle dělá takzvaná větší technická kontrola, při které se provádějí trhací zkoušky na šňůry a důkladná prohlídka komplexního stavu křídla včetně švů, výztuh atd...

Součástí prohlídky je vizuální kontrola celého padáku, měření porozity, kontrola stavu, délky a pevnosti šňůr a také kontrola volných konců spolu se spojovacími karabinami. Narozdíl od většiny ostatních středisek měříme délky šnůr a dle toho dolaďujeme geomterii tak aby byla tak jak má být a křídlo bylo v pořádku. Ke každé prohlídce je vystavován „protokol o technické prohlídce“ s naměřenými údaji a potvrzením o prodloužení platnosti v technickém průkazu.

Poškozené křídlo?


V případě, že se Vám nezadaří a svého miláčka při nešťastném přistání do lesa, či někde jinde, natrhnete, nebo jinak poničíte je samozřejmě možné křídlo opravit. Menší opravy se řeší zalepením speciální záplatou u těch větších bohužel je nutno danný díl vyměnit za nový. Ale i to již pro nás není problém a servis jsme schopni zajistit.

TOPlist