Obrázek

Články / Trango XC³

Fotka

Trango XC³ otestováno

15. 1. 2015 / snajby

Vývoj nástupce tak populárního křídla jako je Trango XC² bylo velice těžké a složité. V první řadě jsme se zaměřili co Vám pilotům na předchůdci nevyhovovalo. Samozřejmě jsme se snažili zvednout klouzák a maximální rychlost. Jako největší handicap XC² jsme viděli, že ztrácí v letu turbulencí a proto jsme se na to zaměřili. Po mnoha prototypech, stovkách hodin a kilometrech napadané výšky se nám to konečně povedlo. Trango XC³ lépe klouže, letí o kousek rychleji, ale hlavně získává při průletu jakékoli bublinky či turbulence a skvěle stoupe. Proto od teď budete při letu kolem hřebene králem a kilometry budete jen polykat.

Trango XC³ je konstrukčně kompletně nové křídlo, je zde použit scela nový NGP profil, štíhlost je 6,9. V křídle je použito mnoho technologií ze závodních dvoulajnových kluzáků, což křídlu dodává stabilitu a precizní handling. Abychom dosáhli stability a nejlepšího výkonu na speedu je zde použit diferencovaný speed system. Křídlo je vyrobeno z aktuálně nejkvalitnějších materiálů od firmy Porcher Marine. Na náběžce je vrchní potah ze Skytex 38g se zátěrem Universal a zadní díl a spodní potah z 27g Classic, žebra jsou z kombinace 32g a 27g hard finish. Díky tomuto je křídlo ve velikosti SM pod 5kg, velikost M má jen lehce přes. Díky použití takto lehkých materálů křídlo úžasně jednoduše startuje. Použití této kombinace zaručuje skvělou životnost a nejlepší vlastnosti vrchlíku.
Obsahlejší info najdete na webu UP-paragliders, nebo neváhejte a napište nebo zavolejte. Veškeré info o křídle Vám rádi zodpovíme.

Součástí balení je: 
ergonomický batoh, listovací vak, vnitřní pytel, kompresní pásku, UP dárek a UP samolepku

Foto & video


TrangoXC3 from UP Paragliders on Vimeo.TOPlist