Obrázek

Research and Design of UP

Dvacetileté zkušenosti v několika paraglidingových firmách a mnoho konstrukčních úspěchů...

František Pavloušek - konstruktér


František se narodil v roce 1967, v Brně. Absolvoval VUT v Brně, fakultu strojní. Létá od roku 1989, od roku 1990 se věnuje vývoji křídel a dalšího vybavení pro paragliding. Prošel mnoha firmami (Sport Šolim, Cirus, SFAIR, SKY Paragliders, Axis), krátce spolupracoval také s APCO a ITV. Dnes vede oddělení vývoje padákových kluzáků ve firmě UP International.

V minulosti závodně létal, s reprezentací vybojovali v letech 2000 - 2008 tři bronzové a jednu zlatou medaili na MS a ME týmů. Z individuálních výsledků stojí za zmínku 10. místo na PWC Castelo (Brazílie 2006), celkové 14. místo v seriálu PWC 2006, 2-násobný vítěz ČPP i seriálu České ligy.

Michal Šneiberg - testpilot


Michal se narodil v Liberci, v rodině s akčními vlohami. Už od desíti let chodil s tatínkem na loučky a učil se ovládat padák s nohama na pevné zemi. Hned v patnácti, jakmile to bylo podle zákona možné, šel do kurzu a od té doby jen lítá. Ve 20-ti poprvé letěl závod světového poháru, o rok později se v celém seriálu umístil na celkovém 39. místě a v dalším roce se s Českou reprezentací účastnil mistrovství Evropy. V tom samém roce, v roce 2008, založil školu paraglidingu GOparagliding a dodnes úspěšně školí nové žáky a zdokonaluje piloty v přeletovém létání.

     Setkání s konstruktérem Františkem Pavlouškem se datuje do roku 2005, kdy jako čerstvý absolvent SŠ odešel do Brna do firmy Axis a začal tam pracovat a lítat. Tam se pomalu začla rodit dlouholetá spolupráce konstruktér-testpilot, která přetrvala i po odchodu Františka Pavlouška do německé firmy UP a kde teď spolu dál dělají ještě v těsnějším vztahu..

 
TOPlist